Tudi letos je v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine na OŠ Rodica potekalo zimsko počitniško varstvo. Potekalo je od ponedeljka, 27.2.2017 do petka, 3.3.2017. V varstvu so bili vključeni otroci iz domžalskih ter okoliških osnovnih šol, od prvega do petega razreda. Cel teden je bil zelo pester.  Izvajalke počitniškega varstva smo program popestrile z različnimi ustvarjalnimi, športnimi, kulturnimi, plesnimi dejavnostmi, čas pa smo si krajšali tudi z družabnimi igrami. V ponedeljek smo predvsem spoznavali svoje nove prijatelje, naredili smo si svoje maske, igrali, šli na sprehod in uživali. Sledil je pustni torek in rajanje maškar. Pri malici smo se posladkali s pustnimi krofi, kasneje pa smo plesali, se sladkali s slanim prigrizkom, risali na obrazke, šli v telovadnico in bili zelo razposajeni. Seveda, če pa so šolo zavzele maškare. V sredo je sledil dan robotike, saj so prišli s podjetja »mali TehnoVed«. Predstavili so nam različne konstrukcijske igrače, iz katerih smo naredili avtomobile. Bilo jih je ogromno različnih in otrokom res ni zmanjkalo domišljije. Bili so razvrščeni v tri skupine. Ena skupina je izdelovala avtomobilčke, kjer jih je poganjala le baterija, druga skupina je izdelovala avtomobilčke, katere so upravljali z daljinci. Tretja skupina pa je naredila avtomobilčke, ki jih je poganjala voda. Kasneje so predstavniki »malega TehnoVeda«  priredili tudi nekaj iger za otroke. Četrtek je spet minil v znamenju kina. V spremstvu učiteljic smo se odpravili do kulturnega doma F. Bernika, kjer smo si ogledali risanko Zapoj. Otroci so bili nad risanko navdušeni. Po koncu risanke smo se odpravili nazaj v šolske prostore in na temo risanke tudi ustvarjali.  Zadnji dan počitniškega varstva pa smo ustvarjali.

Otroci so z navdušenjem spet povedali, da jim je bilo počitniško varstvo všeč, ker:

• ustvarjamo,
  • gremo v telovadnico,
  • se družimo s prijatelji,
  • delamo zapestnice …

Izvajalke počitniškega varstva predvsem upamo, da so se otroci kaj novega naučili, se imeli super, se zabavali in da se ob naslednji priložnosti spet srečamo.

Daša Ložar, Klara Tome in Eva Gruber