Poštar Pavli polni šolske torbe

Poštar Pavli polni šolske torbe zveza prijateljev mladine Domžale V dneh, ko številni otroci, med njimi tudi zdravstveno ogroženi in iz socialno ogroženih družin veselo letujejo na morju in si krepijo moči, da bodo jeseni lažje vstopili v šolske klopi, Zveza prijateljev mladine Domžale, skupaj z ZPMS, skuša zbrati čim več šolskih potrebščin in drugih dobrin, ki bi omogočile vesel prestop šolskega praga vsem našim otrokom. Ena izmed tradicionalnih dobrodelnih akcije je tudi Poštar Pavli polni šolske torbe, ki jo že v teh dneh pripravljata in izvajata Zveza prijateljev mladine Slovenije in Pošta Slovenije. Prek akcije zbirajo materialne prispevke v obliki zvezkov, torbic, barvic ipd. ter finančne prispevke za nakup delovnih zvezkov in dodatnih šolskih potrebščin za otroke iz socialno ogroženih družin. Pošta Slovenije bo zagotovila izdelke iz šolskega programa, ki je v prodaji na poštah (zvezke, barvice, ravnila, voščenke, vrečke za copate/športno opremo…). Pomagate lahko tudi z nakazilom finančnih sredstev na transakcijski račun do 9. oktobra 2018 (prednatisnjene položnice so na vseh poštah po Sloveniji): TRR: SI56 6100 0000 3512 232, od- prt pri Delavski hranilnici, d.d. Sklic: SI12 0720180000946 Koda namena: CHAR Akcija: Poštar Pavli polni šolske torbe Od 2. julija 2018 se lahko pošilja SMS na 1919 s ključno besedo SMEH (prispeva se 1 €) ali SMEH5 (prispeva se 5 €). Zbiranje šolskih potrebščin se bo uradno zaključilo 10. avgusta 2018. Tako zbrane šolske potrebščine bo nato Pošta Slovenije posredovala zainteresiranim društvom in zvezam. Dobrodelna akcija bo zaključena 9. oktobra – na svetovni dan pošte. Predsednica Zveza prijateljev mladine Domžale Karlina Strehar vabi vse, da v aktivnostih sodelujete, pomagate zbirati šolske potrebščine in finančna sredstva ter tako zagotovite srečno otroštvo vsem našim otrokom. Iskrena hvala vam!

(Slamnik, julij 2018)

Vera Vojska