ZVEZA PRIJATELJEV MLADINE / PRIREDITVE OB TEDNU OTROKA 2021

sobota, 2. oktober / 10.00 / Sobotna otroška matineja / za IZVEN

Joseph Nzobandora – Jose: CAR ŽIVALI

interaktivni igrano-lutkovni muzikal / Gledališče Malih Velikih / igrata: Ana Ruter, Jose / Glasba in songi: Jose / 30′ / primerno za starost: 3+

Zabavna in poučna zgodba o levu, ki si želi biti car. Beseda car v slengu pomeni nekoga, ki nekaj obvlada, nekaj res dobro zna. Zgodba sama otrokom razkrije, da kralj živali ni nujno tudi car živali, saj vladanja svojim podanikom ne obvlada. Levov pogled na vladanje še poudarja njegova pesem, ki jo ves čas vadi, saj jo želi zapeti na Izboru za carja živali. V pesmi razkrije, katere lastnosti se mu zdijo najpomembnejše za carja. Med njimi so ta, da dobro izgleda, da ima urejeno pričesko in da sledi modnim trendom. Predstava govori o prijateljstvu, o odpuščanju in o pomoči drugemu, ki je v stiski. Govori o tem, da lahko delamo dobro, čeprav vidimo, da vsi ne delajo tako. S tem ko pomagamo tistemu, ki se do nas ni obnašal lepo, mu damo najboljši zgled. Predstava stremi k temu, da bi otroci začutili, da ne smemo misliti samo nase, pač pa tudi na druge, saj smo vsi del skupnosti.

petek, 8. oktober / 18.00

MOJ BRAT LOVI DINOZAVRE

mladinski film / Mio Fratello Rincorre i Dinosauri / režija: Stefano Cipani / scenarij: Fabio Bonifacci po istoimenski knjigi Giacoma Mayyariola / igrajo: Alessandro Gassmann, Isabella Ragonese, Rossy de Palma, Francesco Gheghi, Gea Dall’Orto, Maria Vittoria Dallasta /2019, Italija / distribucija: Demiurg / 101′

Jack živi v glasni in srčni družini, z dvema starejšima sestrama in mlajšim bratom Giom, ki ima Downov sindrom. Kot otrok je Jack verjel, da ima Gio prav posebne moči, tako kot super junaki v stripih. Šele kasneje je spoznal, da so bratove moči drugačne narave kot tiste v stripih. Ko začne Jack obiskovati gimnazijo, se njegov svet obrne na glavo. Na vso moč se zaljubi v novo sošolko, družbeno aktivistko Arianno, povsem spremeni svoj slog, zamenja krog prijateljev in celo bratec Gio postane sramotna nadloga! Jack ga na vse načine in do skrajnosti zanika, kar pa stvari povsem zaplete.

nagrade: EFA – Evropska nagrada mladega filmskega občinstva 2020

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)