Poletno varstvo 2021

Tudi letos je Zveza prijateljev mladine Domžale v prostorih društva Lipa za otroke od 1. do 6. razreda organizirala poletno počitniško varstvo. Skupaj smo se družili zadnja dva tedna v avgustu, vse do konca poletnih počitnic.

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_20210816_081433-1024x768.jpg

Prvi dan programa je bil namenjen spoznavnim igram, s katerimi smo se bolje spoznali in povezali. Sledila je ustvarjalna delavnica iz naravnih materialov in odpadne embalaže. Vsak sončen popoldan smo preživeli na igrišču OŠ Venclja Perka. Drugi dan smo obiskali knjižnico Domžale. »Najboljša je knjižnica, ker se naučiš več, kot misliš!«. Sredo smo popestrili z lovom na skriti zaklad, naslednji dan pa smo ustvarjali Podvodni svet. Petkovo vročino smo pregnali z vodnimi igrami. Tudi drugi teden se je veliko dogajalo. Ponedeljek smo otvorili z indijanskim dnevom. Izvedeli smo nekaj zanimivosti o Indijancih ter izdelali indijanske okraske, perjanice in tipije. V torek smo si poslikali majice. Obiskali so nas tudi policisti. »V počitniškem varstvu mi je bilo najbolj všeč, da so prišli policisti, ker so pokazali veliko novih stvari, ki jih še nisem vedel o policiji. Policija je zakon.« V četrtek smo obiskali kino, v petek pa nam je poveljnik Franci Mlakar razkazal Gasilski dom Stob – Depala vas ter muzej. »Všeč mi je bilo, ko smo šli h gasilcem. Pri gasilcih mi je bilo všeč, da nam je pokazal opremo.« Zadnji dan nas je obiskal čebelar Andrej Juš. Z njim smo se sprehodili po čebelarski učni poti ob Kamniški Bistrici vse do apiterapevtskega učnega čebelnjaka pri centralni čistilni napravi Domžale – Kamnik. Tam smo spoznali življenje čebel, čebelarsko opremo in apiterapijo. Za konec smo se posladkali z domačim medom.

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_20210816_104121-1024x768.jpg

»Tukaj je super. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo šli v kino.«

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_20210819_112832-1-1024x768.jpg

»Najbolj so mi bile všeč vodne igre. Všeč mi je bil tudi lov na zaklad. Spoznala sem nove prijateljice.«